Zabieg fotokoagulacji na siatkówce

Przede mną zabieg fotokoagulacji na siatkówkę z powodu jej degeneracji na obrzeżach. Lekarz zaleca oszczędny tryb życia po zabiegu, bo inaczej blizny mogą się źle zagoić. Oczywiście zamierzam stosować się do zaleceń, ale mam pytanie czym grozi to ewentualne "złe zagojenie". Czy takie źle zagojone blizny mogą boleć, ciągnąć itp.? Czy odbije się to na ostrości wzroku. Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam

Witam. Chodzi o to żeby nie dźwigać po laserze nie chodzić na siłownię itp. Źle goi tzn dłużej. Większe blizny trakcje szklistkowo siatkowkowe ewentualnie otwór. Pozdrawiam.

Witam.
"Złe zagojenie " oznacza możliwość późniejszych powikłań tj. powstawanie otworów na obwodzie siatkówki lub tez odklejenie sia siatkówki.
Pozdrawiam