Jak długo odczuwa się blizny po fotokoagulacji siatkówki?

Jak długo odczuwa się blizny po fotokoagulacji siatkówki? Mija już rok od zabiegu a ja nadal czuję że oczy były "robione"- czuję jakby ciało obce w środku, uczucie podobne do rzęsy na oku, szczególnie przy pocieraniu, dziwny ucisk na górze gałek ocznych...Lekarze twierdzą, że z oczami wszystko ok, nie widzą nic złego. Od czego to mam? Czy to te blizny odczuwam jak "ciało obce"? Czy to minie za jakiś czas? Jakie badanie poza dnem oka można zrobić?

Witam.Nie powinien mieć Pan juz dolegliwości. Blizny nie bolą natomiast są to ubytki w polu widzenia i w tym kontekście nie znikną nigdy. Można zrobić Oct siatkówki oraz pełne pole widzenia. Pozdrawiam serdecznie