Degeneracja siatkówki o charakterze obwodowym

Stwierdzono u mnie degenerację siatkówki o charakterze obwodowym. Mam krótkowzroczność około -6 dioptrii. Zasugerowano mi fotokoagulację laserem. Chciałam zapytać, czy zabieg fotokoagulacji spowalnia lub nawet zatrzymuje pogłębianie się tych zwyrodnień na siatkówce, czy jest sens wykonywać fotokoagulację, jeśli zmiany zwyrodnieniowe nie są duże (lekarz stwierdził, że w przypadku moich zmian wystarczyłoby kilkadziesiąt "ukłuć" laserem)? Jakie powikłania mogą wystąpić po fotokoagulacji siatkówki?

Witam. Fotokoagulację wykonujemy, jeżeli mamy stan zagrażający otworem w siatkówce, zwyrodnień jako takich się nie laseruje.Oczywiście nie widzę oczu,ale tak u nas się robi. POzdrawiam