Jak leczyć zwyrodnienie obwodowe siatkówki obu oczu?

Witam, zdiagnozowano u mnie zwyrodnienie obwodowe siatkówki obu oczu, czy laserowa korekta w tym przypadku jest niezbędna i bezpieczna? Moimi objawami są duża ilość pływających mętów i bardzo rzadkie błyski, chociaż nie jestem pewien co do drugiego. Czy zabieg laserowy może pogorszyć problem? Nie mam żadnych współistniejących wad wzroku. Pozdrawiam serdecznie

Witam.jeżeli zmiany są rozległe to zalecam obserwacje. Jeżeli są otwory małe zanikowe to tez nic nie robić. Jeżeli są duże zwyrodnienia i na mdlym obszarze to można zabezpieczyć laserem. Okulista który laseruje podejmie decyzję nie Pan.pozdrawiam serdecznie