Jaka może być przyczyna wysadzania gałki ocznej?

Witam, czy po wizycie u laryngologa po zabiegu metodą Politzera przy okresowym zatykaniu sie jednego nozdrza możliwe jest przytkanie kanałów i spowodowanie okresowego wysadzania gałki ocznej po tej stronie. Zaznaczam że po tej stronie mam czasem przytkany nos i po tym zabiegu czuje ucisk w oku i wysadzanie (oko jest tez wieksze). Wykluczone sprawy okulistyczne. MRI pokazał niewielkie zgrubienie błony śluzowej nosa o około 4 mm. Z góry dziękuję za odpowiedź

Dzień dobry. Serio oko jest też większe? Wykluczone sprawy okulistyczne. Tu jest sprzeczność w opisie choroby. Stany zapalne mogą powodować różne sposoby między innymi wytrzeszcz czyli wysadzaniw gałki ocznej. Natomiast wielkość gałki ocznej zdrowej nie ulega zmianie. .Problem jest latyngologiczny. Jeżeli nie było złamań kości twarzoczaszki to nie jest to odma. Może być naczyniak jamisty ale to rzadkość. Pozdrawiam serdecznie