Co może oznaczać przesunięcie gałki ocznej?

Od jakiegoś czasu zauważyłam, że prawe oczko schodzi mi do środka. Ludzie tego nie zauważają dopiero jak zapytam i się przypatrzą mówią, ze minimalnie może. Ale ja to widzę. Co to oznacza?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Powinna się Pani zgłosić do lekarza. Diagnoza w tym przypadku wykracza poza możliwości internetowe. Dodam tylko, że min choroba tarczycy zwana chorobą Gravesa-Basedowa powoduje wytrzeszcz oczu (może się wtedy wydawać, że gałka oczna jest przesunięta)

Witam. Bardzo trudne pytanie jednak spróbuję na nie odpowiedzieć. Minimalne różnica wielkości gałek ocznych może być procesem fizjologicznym , proszę pamiętać , że ostateczny rozwój gałek ocznych kończy się w wieku 21 lat. Jednak może również być procesem chorobowym związanym np. z podwyższonym ciśnieniem wewnątrzgałkowym lub też z procesem wypierania gałki ocznej przez proces patologiczny ze środka oczodołu.
Proponuję sprawdzić tę dysproporcję w wielkości gałek ocznych u okulisty.
Pozdrawiam