Czy zmęczenie oczu może skutkować szybkim poruszaniem się gałek ocznych?

Witam serdecznie. Pisze z pytaniem o oczy. Czy zmęczenie oczu , przebywając bardzo dużo czasu przed ekranem telefonu/komputera może skutkować takim bardzo szybkim i krótkim mimowolnym poruszeniem się galek ocznych ? ( coś jak mini oczopląs ) podczas skupiania wzroku np na tekście czytanym? Byłam u okulisty, który stwierdził że oczy są w porządku. Jedyna rzecz która mnie zaniepokoiła a pewnie nie powinna to to , że okulista badając dno oka powiedział ze mam nietypowe naczynia krwionośne ? Stwierdził ze taki moj urok ? O co mogło chodzić ? Napewno to nic groźnego ? Dodam ze to oko zawsze szybciej mi się meczy, jest „ ciężkie „ i chyba bardziej suche Pozdrawiam.

Dzień dobry, długie przebywanie przed ekranem może spowodować wymienione przez Panią dolegliwości, również suchość. Jeżeli okulista nie stwierdził nic niepokojącego, proszę po prostu regularnie uczęszczać na kontrole.