Dlaczego nie mogę opanować ruchu oczu podczas wizyt u okulisty?

Jestem po zabiegu laserem na jaskrę. Mam wrażenie że lekarza mocno denerwuję ,bo mimowolnie moje gałki oczne stają się nieposłuszne i mój układ nerwowy szaleje, nie należę do osób z zaburzeniami psych, mimo wszystko jeżeli chodzi o oczy jestem wrażliwa. Czy tylko ja tak dziwnie reaguję? Czy być może są to w miarę normalne zachowania pacjentów ?

Witam
ruchy gałek ocznych zależne są od naszej woli. Te niezależne to na przykład oczopląs i wtedy rzeczywiście nie da się opanować ruchów oczu.
Zwykle jednak niemożliwość ptrzenia prosto poddczas badania przez okulistę jest spowodowana zdenerowowaniem.
Mam również taką obserwację,że pacjenci uczą się co robić podczas badania i wychodzi to z czasem coraz lepiej.
Okulista może się irytować, proszę to zrozumieć, ponieważ chce zbadać Pani oczy. A jak Pani rusza oczami nie można im się przyjrzeć. To tak jakby jechać samochodem i nie widzieć drogi. Kady by się zeżlił.
Musicie sobie wypracować jakiś sposób "współpracy", żeby Pani się nie denerwowała a lekarz zobaczył co ma zobaczyć:)
Myślę, że pomaga świadomość że badanie nie jest żeby przeszkadać pacjentowi, tylko pomóc...
Pozdrawiam