Czy powinnam zgłosić się do lekarza po tym uderzeniu w głowę?

Witam tydzień temu uderzyłam głowa o szafkę, bardzo mocno. W okolicach lewej skroni, blisko łuku brwiowego. Nie byłam na prześwietleniu głowy. Mija tydzień a ja nadal mam ogromnego guza i oko jakbym przyłożyła sobie śliwkę. Czy powinnam zgłosić się z tym do lekarza, i kiedy zejdzie mi to limo?
KOBIETA, 36 LAT 2 miesiące temu

Udar - kiedy wezwać karetkę?

P { margin-bottom: 0.21cm; } Jednostronna bezwładność, drętwienie kończyn, niewyraźne mówienie i problemy ze zrozumieniem mowy, ostry ból głowy ? to objawy udaru mózgu. Istnieje kilka objawów poprzedzających udar, będącymi sygnałami ostrzegawczymi.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

wiele osób zastanawia się, czy po uderzeniu w głowę należy udać się do lekarza. Jest to zależne głównie od samopoczucia po wypadku oraz czasu trwania ewentualnych dolegliwości.

Pojawienie się opuchlizny czy guza to najczęstszy efekt uderzenia. Powinien on zniknąć po około 10 dniach od wydarzenia i to samo tyczy się podbitego oka.

Tuż po pojawieniu się guza warto przyłożyć do niego coś zimnego, np. kostki lodu owinięte w gazę czy plaster chłodzący. Takie okłady obkurczą naczynia krwionośne oraz uśmierzą ból. W kolejnych dniach pomocne mogą okazać się natomiast ciepłe i wilgotne kompresy.

Jeśli oprócz guza pojawiły się u Pani inne niepokojące objawy, takie jak: ból, ucisk, zawroty głowy, zaburzenia równowagi, nudności, zaburzenia widzenia czy wymioty należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Pytania o kontakt z lekarzem po urazie głowy znajdzie Pani pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-osoba-z-bolem-glowy-po-uderzeniu-powinna-zglosic-sie-do-lekarza, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-isc-do-lekarza-po-uderzeniu-w-glowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty