Jak dalej postępować ze stopą po takim urazie?

Równo rok temu samochód przejechał mi powoli kewą stope jedną oponą, po tym incydencie nie poszłam do lekarza, ponieważ nie pojawiła się opuchlizna, a także mogłam normalnie chodzić, pojawiło się jedynie zasinienie i lekkie bóle które minęły bardzo szybko, obecnie po roku czasu zaczęłam czasem w ciągu dnia odczuwać dyskomfort w tej stopie, a także uczucie ciepła w niej, sporadycznie pobolewanie, stopa nie jest opuchnięta ani zasiniona. Co to może oznaczać?
KOBIETA, 23 LAT około miesiąca temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

Rozumiem Pani obawy związane z występującymi objawami w stopie po tak długim czasie od wypadku. Okres roku wydaje się bardzo długi, dzisiejsza sytuacja może mieć związek z tamtym zdarzeniem, chociaż bez diagnostyki trudno mieć co do tego pewność.

Dyskomfort, uczucie ciepła oraz sporadyczne bóle, które Pani opisuje, mogą być wynikiem późniejszych reakcji organizmu na stres mechaniczny, jakiemu stopa została poddana w przeszłości. Mimo że w momencie wypadku nie wystąpiły poważne objawy, takie jak opuchlizna czy utrzymujący się ból, możliwe jest, że obecne dolegliwości są rezultatem mikrourazów, które wówczas powstały.

W tej sytuacji sugeruję skonsultowanie się z lekarzem rodzinnym i specjalistą ortopedą. Lekarz może zasugerować wykonanie odpowiednich badań diagnostycznych, takich jak rentgen lub rezonans magnetyczny, aby wykluczyć trwałe uszkodzenia tkanki miękkiej lub strukturalne zmiany w stopie, które mogły się rozwinąć po urazie. Prawidłowa diagnoza jest kluczowa do zaplanowania odpowiedniego leczenia, może być to fizjoterapia, odpowiednie ćwiczenia wzmacniające lub inne metody leczenia w zależności od stwierdzonych problemów.

Garść informacji o urazach stóp znajdzie Pani poniżej:

- https://portal.abczdrowie.pl/dlaczego-srodstopie-boli-przyczyny-leczenie

- https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-rozciegna-podeszwowego

- https://portal.abczdrowie.pl/bol-srodstopia-bol-kosci-deformacje-ucisk-na-nerw-inne-przyczyny-leczenie

Życzę szybkiego wyjaśnienia przyczyn dolegliwości i skutecznej terapii.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty