Co powinienem zrobić z tym bólem stopy?

Mam problem, ponieważ około 4 miesiące temu spadła mi ławka na stopę. Bardzo mi spuchła. Nie robiłem prześwietlenia bo lekarz powiedział mi, że jego zdaniem nie ma co robić prześwietlenia bo bym nie mógł chodzić. Stopa przy dotknięciu w to miejsce dalej boli. Proszę o pomoc co mam robić?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

prześwietlenie stopy na pewno pomogłoby przy diagnozie problemu. Jeżeli chodzi o ewentualne złamanie, to faktycznie występowałyby u Pana problemy z chodzeniem, jednak RTG stopy stosuje się także do wykrycia ewentualnego stanu zapalnego.

Zalecamy, aby udał się Pan do ortopedy, który odpowiednio zajmie się przedmiotowym przypadkiem. Nawet jeśli uraz okazałby się “tylko” stłuczeniem, to należy zastosować odpowiednie maści, które zmniejszą dolegliwości bólowe i poradzą sobie ze stanem zapalnym. Do takich produktów należą na przykład: Voltaren, Opokan i Traumon. Wskazane leki powinny zmniejszyć ból, jednak w przypadku poważniejszego urazu, nie wyeliminują jego przyczyny.

Więcej informacji dotyczących urazów stopy można znaleźć w naszym artykule, do którego odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/dlaczego-srodstopie-boli-przyczyny-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/bol-srodstopia-bol-kosci-deformacje-ucisk-na-nerw-inne-przyczyny-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.