Co robić z tym bólem stopy w okolicy kostki?

Od paru tygodni odczuwam ból lewej stopy-w kostce, z tyłu nad piętą, samej pięty i po zewnętrznej krawędzi stopy. Przypuszczam, że źle stanęłam w pracy. Nie mam żadnej opuchlizny, stopa ma normalną ruchomość. Ból nasila sie w ciągu dnia - bardzo dużo chodzę w pracy. Na stopie nie ma żadnych zmian z wyjątkiem małego twardego zgrubienia na grzbiecie i lekko koślawego dużego palucha. Proszę o radę co robić?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania. Niestety bez dokładnego badania nie można stwierdzić, co jest powodem odczuwanych przez Panią dolegliwości. Ten problem najlepiej będzie skonsultować z lekarzem ortopedą. Tym bardziej, że jak wynika z treści zadanego pytania trwa on już od kilku tygodni i z pewnością jest nieco uciążliwy w różnych codziennych sytuacjach.

Specjalista będzie mógł dokładnie obejrzeć stopę i w razie potrzeby skierować Panią na bardziej szczegółową diagnostykę. W tym przypadku być może konieczne będzie wykonanie dodatkowych badań. Jednym z nich jest USG stopy. To badanie bezbolesne i bezpieczne dla pacjenta. Dzięki niemu lekarz może zweryfikować, czy nie doszło do stanu zapalnego oraz uszkodzenia mięśni czy innych struktur.

Pomocne w zdiagnozowanie problemu może być również rtg stopy, które umożliwia zbadanie stanu kości. W poważniejszych urazach specjalista może zlecić również bardziej szczegółowe badanie np. rezonans magnetyczny, który pozwoli na niezwykle precyzyjne zobrazowanie tych okolic.

Więcej przydatnych informacji na temat bólu stopy można znaleźć w artykule opublikowanym na portalu abcZdrowie.pl. Zachęcamy do jego przeczytania:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-stop-jakie-schorzenia-sygnalizuje

Pomocne mogą okazać się też odpowiedzi ekspertów portalu abcZdrowie.pl na pytania z podobnego obszaru tematycznego:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-i-opuchlizna-stopy-w-okolicy-kostki

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-codzienny-bol-stopy

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-stopy-przy-chodzeniu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.