Co robić z tym zasinieniem kostki?

Witam. Pracuję w pozycji stojącej 8h dziennie, tydzień temu strasznie spuchła mi kostka w lewej stopie, pojawił się na początku bardzo duży ból i ogromną opuchlizne, który uniemożliwił mi poruszanie się, byłem u lekarza dostałem leki przeciwzapalne i przeciwbólowe. Powiedział również, że mogło to być zapalenie stawu. Minął ponad tydzień czasu i noga jest lekko spuchnięta i sina wokół kostki i nic się nie poprawia.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania. Niestety bez szczegółowego badania nie można stwierdzić, co w dalszym ciągu powoduje u Pana te długotrwałe dolegliwości. Zachęcamy do ponownej konsultacji z ortopedą. Jeżeli ból w dalszym ciągu się utrzymuje niezbędne jest rozszerzenie diagnostyki i wykonanie bardziej szczegółowych badań.

Przede wszystkim pomocne może okazać się usg stopy. Jest to badanie bezpieczne dla pacjenta, które pozwala na dokładnie zobrazowanie stanu mięśni oraz więzadeł. Aby sprawdzić, czy nie doszło do jakiegoś warto wykonać również rtg stopy. Na podstawie wyników tych badań, lekarz będzie mógł ocenić, czy nie doszło do poważniejszego uszkodzenia i zdecydować o dalszym leczeniu.

W niektórych sytuacjach konieczna może być też fizjoterapia. Odpowiednio dobrane zabiegi wykonywane przez doświadczonych specjalistów mogą przynieść znaczną poprawę i szybki powrót do zdrowia. O doborze odpowiednich metod leczenia zdecyduje lekarz w oparciu o charakter urazu. W przypadku silnych dolegliwości ulgę do czasu wizyty u specjalisty mogą przynieść leki przeciwbólowe dostępne w aptece bez recepty.

Więcej na podobny temat można przeczytać w artykule opublikowanym na portalu abczdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/staw-skokowy-budowa-urazy

Zachęcamy również do przeczytania odpowiedzi ekspertów portalu na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-i-opuchlizna-kostki-czy-to-skrecenie

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-i-opuchlizna-prawej-kostki

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-bol-kostki-po-urazie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.