Co robić z tym bólem stopy od 2 tygodni?

Witam. Od 2 tygodni boli mnie stopa. Nie mogę jej normalnie postawić bo ból taki ze nie idzie wytrzymać. Mam problem przy chodzeniu. Przy tym mam spuchnięty 2 i delikatnie 3 palec i zauważyłam, że są lekko sine. Nie mogę tez ich zgiąć ani rozdzielić własnymi siłami, tylko wtedy jak zrobię to ręka. I moje pytanie czy to mogą być objawy nerwiaka mortona ? Zaznaczę ze nie chodzę w butach z wysokim obcasem. Ale za to codziennie robię ok 10km w roboczych butach z blacha. Na codzień mieszkam w Holandii. Jechałam do lekarza ale stwierdzili, że nie nadaje się to do leczenia ze mam zażywać paracetamol oraz okłady z lodu ale nic to nie daje. Niedługo jadę do Polski. Moje pytanie brzmi do jakiego lekarza najlepiej się udać ? Ortopeda, fizjoterapeuta ? Dziękuje. Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w przypadku Pani dolegliwości w pierwszej kolejności zalecamy wizytę u lekarza ortopedy, który zleci Pani odpowiednią diagnostykę i na jej podstawie będzie mógł dobrać najlepsze metody leczenia. Przyczyny bólu stopy mogą być bardzo różne.

Możliwe, że źródło problemu tkwi w źle dobranym, niewygodnym obuwiu, w którym codziennie przemierza Pani duży dystans. Ból w przypadku nerwiaka Mortona może trwać dłużej lub pojawiać się co jakiś czas. Przeważnie zaczyna się od uczucia mrowienia w obrębie palców i śródstopia, po czym natężenie bólu zwiększa się i zazwyczaj jest on bardziej odczuwalny, np. w czasie chodzenia lub biegania. Nie jest wykluczone, że przyczyną Pani problemu są poważniejsze schorzenia ortopedyczne. W takim przypadku lekarz może zlecić Pani dodatkowe badania, m.in. badanie usg lub rtg stopy.

Do czasu wizyty u specjalisty może Pani spróbować załagodzić ból poprzez delikatny masaż stóp. Pomocne mogą być również specjalistyczne wkładki do butów. Jeżeli to możliwe, proszę jak najczęściej starać się zapewnić stopie odpowiedni odpoczynek.

Zachęcamy do przeczytania artykułów dostępnych na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/nerwiak-mortona-na-czym-polega-choroba-mortona

https://portal.abczdrowie.pl/bol-stop-jakie-schorzenia-sygnalizuje

Warto również zapoznać się z odpowiedziami naszych ekspertów:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-w-lewej-stopie-nasilajacy-sie-podczas-noszenia-butow

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-nerwiak-mortona-moze-powstac-miedzy-pierwszym-a-drugim-palcem-u-nogi

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/leczenie-bolu-w-stopie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy

o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.