Co robić z tym bólem stopy po uderzeniu?

Dobry wieczór, Dziś w pracy potknąłam się mocno uderzając górnym nadstopiem o metalowy stelaż. Silny ból pojawił się odrazu, po zdarzeniu utrzymywał się jakiś czas. Teraz jest to ból przy każdym kroku. Podniesienie palców u stopy również wiąże się z bólem i jest to trudne. Brak widocznego mocnego obrzęku. Czy może to być coś poważnego? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, towarzyszący Pani ból stopy po uderzeniu nie musi oznaczać niczego poważnego, może być to jedynie silne stłuczenie, którego objawy będą się utrzymywały przez kilka dni, jednak najlepiej byłoby udać się jeszcze do lekarza, w celu wykonania zdjęcia RTG i wykluczenia pęknięcia/złamania kości. Dalsze leczenie dolegliwości zaleci lekarz, jednak do czasu wizyty można zastosować środki przeciwzapalne, przeciwbólowe, posmarować stopę maścią na stłuczenia oraz dodatkowo obłożyć ją zimnym okładem.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/masc-na-stluczenia-czym-sa-stluczenia-masc-z-heparyna-masc-z-nagietkiem-arnikowa-altacet-zel

https://portal.abczdrowie.pl/stluczenia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.