Czy ten ból stopy należy skonsultować z lekarzem?

Witam tydzień temu stanąłem całym ciężarem prawą nogą na ostrym kamieniu i boli mnie stopa od spodu tylko w tym miejscu , stopa jest trochę opuchnięta ale nie widać sinika na niej. Stopa mnie boli podczas nacisku na nią i kiedy na nią staje i podczas chodzenia a muszę powiedzieć że jestem trochę otyły. Czy to może być tylko stłuczenie czy coś innego??? Trzeba iść z tym do lekarza czy samo przejdzie???
MĘŻCZYZNA, 34 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

najprawdopodobniej doszło do stłuczenia, które może powodować opuchliznę, ból podczas nacisku i utrudnienia w chodzeniu. Dobrą wiadomością jest to, że większość stłuczeń goi się samoistnie i nie wymaga interwencji medycznej.

W tej chwili nie ma powodów do niepokoju, ale warto być czujnym i monitorować stan swojej stopy. Jeśli ból będzie się utrzymywał lub nasilał, zalecamy skonsultowanie się z ortopedą w celu dokładniejszej oceny i diagnostyki. Ortopeda będzie w stanie wykluczyć poważniejsze uszkodzenia i zaproponować odpowiednie leczenie, jeśli będzie to konieczne.

Powinien Pan też stosować maści przeciwbólowe i zimne okłady.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/stluczenia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.