Czym jest krwiak śródskórny?

Dzień dobry, miałam wykonany wycinek z bocznej części dłoni i w wyniku jest rozpoznanie krwiak śródskórny. Co to znaczy ? Czy wynik jest prawidłowy?
KOBIETA, 40 LAT 5 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Krwiak śródskórny wskazuje na zgromadzenie się krwi w obrębie skóry, co powstało najprawdopodobniej na skutek uderzenia, pęknięcia naczyń krwionośnych itp. Nie jest to zmiana patologiczna i powinna zniknąć wraz z upływem czasu, gdyż nie różni się to np. od siniaka powstałego po pobieraniu krwi.

W razie dalszych wątpliwości zachęcamy do kontaktu z lekarzem.

Zachęcamy do przeczytania poniższych artykułów dotyczących podobnych tematów:

https://portal.abczdrowie.pl/pekajace-naczynka-i-krwiaki-moga-byc-sygnalem-choroby-zobacz-jak-z-nimi-walczyc

https://portal.abczdrowie.pl/masc-na-stluczenia-czym-sa-stluczenia-masc-z-heparyna-masc-z-nagietkiem-arnikowa-altacet-zel

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.