Co oznaczają te bóle śródstopia u 29-latki?

Witam od roku mam ból śródstopia i trzaski. Rok temu spuchła mi cała stopa aż po łydkę rtg było robione ale chirurg poweodziala że to chyba skręcenie ale ja wiem ze nie było żadnego wypadku urazu dał ortezę 3 tyg i zastrzyki przeciwzakrzepowe opuchlizna zeszła po 2 tyg ale ból pozostał co to może być ból od śródstopia aż po 3 ost palce i rozciąga się po krawędzi stopy aż po tył kostki usg nie robione chirurg nie chciał zlecić choć było proszone o to

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

dolegliwości bólowe są sygnałem od naszego ciała, że coś niedobrego się z nim dzieje. Najczęściej bolesność występuje w miejscu urazu czy zaburzenia, jednak w niektórych przypadkach może być wynikiem różnych procesów w całkiem innym miejscu w organizmie. Podobnie jest z bólem śródstopia, który może być wywołany zarówno przez uraz, jak również stanowić objaw poważniejszej choroby. Rozpatrując drugi z przedstawionych wariantów często mamy do czynienia z chorobą korzeniową kręgosłupa lędźwiowego.

W Pani przypadku, oprócz bólu, występują także ‘trzaski’, co wskazuje jednak na uraz miejscowy. Zdjęcie RTG nie wykazało żadnych złamań. Aby dokładnie zobrazować stan stopy, w tym różnych tkanek niewidocznych na prześwietleniu, wskazane jest wykonanie badania USG. Jeżeli wspomniany przez Panią chirurg nie chce zlecić takiego badania, być może warto udać się do innego lekarza lub wykonać USG prywatnie. Cena tego badania zwykle mieści się w granicach 100 - 200 zł.

Zachęcamy także by skontaktować się z wykwalifikowanym fizjoterapeutą. Wiedza praktyczna takiej osoby bywa niezwykle użyteczna w szybkim powrocie do zdrowia i sprawności.

Proszę zapoznać się także z innymi materiałami na naszym portalu, które rozwijają temat:

https://portal.abczdrowie.pl/dlaczego-srodstopie-boli-przyczyny-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/bol-srodstopia-bol-kosci-deformacje-ucisk-na-nerw-inne-przyczyny-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.