Czy muszę ponownie udać się do ortopedy?

Dzień dobry trzy tygodnie temu uderzyłam palcem stopy w fotel. Palec pobolewa mnie od tamtej pory ale nie jest to ból nie do zniesienia. Mimo smarowania maścią przeciwbólową przykładania kompresów nic się nie zmieniło. Wczoraj postanowiłam wykonać rtg stopy i dzisiaj okazało się że jest to złamanie głowy paliczka bliższego palca czwartego stopy prawej po stronie przyśrodkowej i bocznej dyskretne przemieszczenie odłamków. Czy powinnam udać się z tym na SOR czy zrośnie się to samo. Chodzę z tym już trzy tygodnie. Lekarza internistę mam dopiero w poniedziałek. Dziękuję i pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Przykro nam, że doznała Pani takiego urazu stopy, który na pewno pogarsza, jakość życia i utrudnia codzienne funkcjonowanie.

Prawidłowo, że wykonała Pani badanie rtg stopy, aby sprawdzić, czy nic poważnego się nie dzieje.

Biorąc pod uwagę Pani dolegliwości bólowe, dyskomfort oraz opis badania radiologicznego, można by stwierdzić, że doszło do złamania palca u prawej stopy. Stwierdzono prawdopodobnie przemieszczenie odłamków kostnych. Jest to na tyle istotne, że taki uraz powinien zobaczyć i ocenić lekarz ortopeda.

Zalecamy Pani konsultację z chirurgiem lub lekarzem ortopedą. Jeżeli nie będzie takie możliwości, proponujemy udać się na SOR. Możliwe, że trzeba będzie założyć specjalne szyny lub stabilizator na danego palca. O dalszym leczeniu powinien oczywiście zadecydować lekarz.

Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-srodstopia-bol-kosci-deformacje-ucisk-na-nerw-inne-przyczyny-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/stopy-budowa-choroby

A odpowiedź na podobne pytanie może Pani przeczytać pod poniższym linkiem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zlamanie-palca-a-usztywnienie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.