Co robić po tym złamaniu palca?
5tyg temu złamałem palca z przemieszczeniem między kostka dłoni a kostka palca. Dziś lekarz po zrobieniu rtg stwierdził że zrostu nie ma ale druty już usunie. Dalej mam szynę i bandaż. Skoro zrostu nie ma to jak np w nocy przez przypadek położę się na dłoń to przesunie się kość i znów będzie, łamany palec? Kolejna wizytę mam za 3tyg

MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Dzień dobry,
z Pańskiej relacji wynika, że jakiś czas temu doszło u Pana do złamania palca z przemieszczeniem. Miał Pan założone metalowe zespolenie, jednak lekarz zadecydował o jego usunięciu. Obecnie ma Pan założoną szynę i bandaż na tej dłoni. Lekarz wdrożył takie postępowanie na podstawie wykonanego RTG. Wydaje się, że na pewno lekarz postąpił zgodnie z zasadami obowiązującymi w ortopedii. To usztywnienie, które ma Pan teraz będzie odpowiednio chroniło dłoń i palec przed ponownym urazem i ewentualnym uszkodzeniem. Jeśli nie będzie miał Pan dolegliwości bólowych, to raczej nie ma powodów do zmartwienia. Natomiast jeżeli będzie miał Pan dalej wątpliwości, to warto ponownie podjąć kontakt z lekarzem prowadzącym w celu omówienia dalszego postępowania. Z tego też względu zachęcamy do obserwowania ręki i ewentualnego kontaktu z lekarzem. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.
Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/zlamania-kosci
https://portal.abczdrowie.pl/zlamanie-z-przemieszczeniem
https://portal.abczdrowie.pl/zlamania-i-zwichniecia
https://portal.abczdrowie.pl/postepowanie-w-przypadku-zlamania-reki