Co zrobić aby stopa znów była sprawna?

Dzień dobry, ponad miesiąc temu miałam uraz stopy, druga osoba mi stanęła klapkiem. Od tego czasu mam pieczenie i ból od palców do kostki, oraz mam uczucie rozpierania w stopie. Do tego dwa palce mam spuchnięte. W RTG i USG nie widać nic. Jaka może być tego przyczyna i co mam zrobić aby stopa wróciła do sprawności ponieważ nie mogę się poruszać.

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Rozumiemy Pani niepokój związany ze stanem zdrowia. Prawidłowo, że wykonano już pewne badania diagnostyczne, które mogłyby wykluczyć lub potwierdzić poważniejsze urazy stopy.

Jeżeli dotychczasowe badania nie wskazały na większy problem, można by wstępnie wyeliminować uraz mechaniczny kości i stawu stopy. Możliwe, że doszło do pewnego ucisku lub stłuczenia w obrębie kości. Taka dolegliwość bólowa oraz utrudniona ruchomość stopy, mogłaby utrzymywać się jeszcze pewien czas.

Warto by może rozważyć konsultację z lekarzem ortopedą. Niewykluczona mogłaby okazać się fizykoterapia, aby złagodzić dotychczasowe objawy bólowe oraz dyskomfort podczas chodzenia.

Pozytywny wpływ na objawy bólowe, mogą mieć takie zabiegi, jak: laser, pole magnetyczne, czy krioterapia.

Z racji odległości, trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na zadane przez Panią pytanie. Dlatego też zalecamy konsultację z lekarzem specjalistą, aby zdecydował o dalszym postępowaniu.

Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-stop-jakie-schorzenia-sygnalizuje

https://portal.abczdrowie.pl/bol-srodstopia-bol-kosci-deformacje-ucisk-na-nerw-inne-przyczyny-leczenie

https://uroda.abczdrowie.pl/rehabilitacja

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.