Jak poradzić sobie z takim piekącym bólem pod palcami?

Szanowni Państwo, Odczuwam piekący ból pod palcami. Pieczenie pojawia się podczas korzystania z obuwia wyjściowego lub pantofli (nie dotyczy każdego obuwia). Ból jest umiejscowiony w górnej części stopy pod palcami. Ból jest punktowy. Proszę o poradę. Dziękuję i pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

ból w okolicy palców u stóp o charakterze piekącym lub palącym to jeden z objawów tzw. neuralgii Mortona. W tym przypadku dolegliwości bólowe pojawiają się zazwyczaj podczas poruszania się, natomiast w spoczynku znacznie maleją lub całkowicie znikają.

Schorzenie to występuje przede wszystkim u kobiet, ponieważ związane jest z naciskiem na śródstopie wywołanym niewygodnym obuwiem, zwłaszcza na wysokim obcasie.

Aby jednak postawić diagnozę konieczne jest odwiedzenie lekarza ortopedy, który już na podstawie badania fizykalnego powie Pani coś więcej na ten temat. W razie potrzeby specjalista zleci odpowiednie badania.

Ta oraz inne przyczyny bólu śródstopia opisane zostały w artykule poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-srodstopia-bol-kosci-deformacje-ucisk-na-nerw-inne-przyczyny-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.