Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 4 8 , 8 6 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kontuzje stopy: Pytania do specjalistów

Jak zapobiec kontuzjom stopy?

Witam bardzo serdecznie, na treningu piłkarskim 3 dni temu mieliśmy dość intensywny trening mieliśmy grę 3x12 minut i zamiast tej 4 kwarty trener postanowił że da nam przyjemność i postrzelamy sobie. Wziąłem sobie za ciężką piłkę, uderzyłem z prostego podbicia... Witam bardzo serdecznie, na treningu piłkarskim 3 dni temu mieliśmy dość intensywny trening mieliśmy grę 3x12 minut i zamiast tej 4 kwarty trener postanowił że da nam przyjemność i postrzelamy sobie. Wziąłem sobie za ciężką piłkę, uderzyłem z prostego podbicia i poczułem takie charakterystyczne kłucie, odrazu zszedłem, wróciłem do domu schłodzilem nogę seria 20 minut lodu 10 odpoczynku i tak 3 razy, na drugi dzień przyszedłem bo nie bolało mnie przy chodzeniu przy rozciąganiu również, przyszedłem na ten trening podałem lekko piłkę i poczułem ból w tym samym miejscu, również odrazu zszedłem bo nie było co dalej tego forsować, teraz smaruje maścią Voltaren Max 2x dziennie i a Naproxenem 4x dziennie, jak mogę zapobiegać takim kontuzja i czy długo jeszcze mam odpoczywać dziękuje z góry
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk
Mgr Andrzej Gbur
Mgr Andrzej Gbur

Co oznacza utrzymujący się ból palca u stopy po uderzeniu?

Wczoraj uderzyłem się małym palcem od stopy w kąt szafki, tak mocno że boli mnie już 2 dni, nie jest spuchnięty
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

O czym może świadczyć ból stopy przy poruszaniu palcami?

Witam. Jakiś miesiąc temu uderzyłam piłkę z tzw. "czuba", następnego dnia czułam ból grzbietowej części stopy, ale sądziłam, że przejdzie. Dyskomfort był odczuwalny przy bieganiu, ale nie zwracałam na niego uwagi. Niestety nadal odczuwam ból, gdy np. wykonuję ruch palcami... Witam. Jakiś miesiąc temu uderzyłam piłkę z tzw. "czuba", następnego dnia czułam ból grzbietowej części stopy, ale sądziłam, że przejdzie. Dyskomfort był odczuwalny przy bieganiu, ale nie zwracałam na niego uwagi. Niestety nadal odczuwam ból, gdy np. wykonuję ruch palcami stopy do góry (czuję jak ból ciągnie się od dużego palca do grzbietu stopy) i gdy naciskam właśnie na ten "najwyższy" punkt grzbietu stopy. Czy liczyć na to, że przejdzie, czy mogło dojść do jakiegoś urazu?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

O czym może świadczyć ból łydki promieniujący do stopy po upadku na snowboardzie?

Witam! W zimie w tamtym roku przewrocilam sie na snowboardzie.. od tamtej pory mam co jakis czas nawracajacy problem z noga a mianowicie jest to ból po zewnetrznej stronie łydki , przechodzi przez srodek stopy , bardziej bym powiedziala ze... Witam! W zimie w tamtym roku przewrocilam sie na snowboardzie.. od tamtej pory mam co jakis czas nawracajacy problem z noga a mianowicie jest to ból po zewnetrznej stronie łydki , przechodzi przez srodek stopy , bardziej bym powiedziala ze pod stopą, nie moge podniesc palca w gore tak samo jak w nodze zdrowej. Bol pojawia sie gdy wiecej chodze lub wsiadam na snowboard , nie daje spokoju .. co to moze byc?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jakie badanie wychwyci różnicę?

Witam, Moja stopa po wyleczonym (USG "czyste") nawracającym urazie (wysięk w pochewce ścięgna, innym razem zapalenie trójkąta kagera) nie wytrzymuje powrotu do nawet lekkiej aktywności. Czym się różnią wyżej wymienione tkanki po wyleczonym urazie od ich wersji sprzed urazu,... Witam, Moja stopa po wyleczonym (USG "czyste") nawracającym urazie (wysięk w pochewce ścięgna, innym razem zapalenie trójkąta kagera) nie wytrzymuje powrotu do nawet lekkiej aktywności. Czym się różnią wyżej wymienione tkanki po wyleczonym urazie od ich wersji sprzed urazu, skoro według USG są całkowicie zdrowe, i jakim badaniem można te róznice wychwycić?
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Patronaty