Czy w czasie okresu można zajść w ciążę?

Okresu dostałam 29 września a kochałam się ze swoim facetem między 2 a 3 października. Dodam, że cykle mam co 27 dni. Wyliczałam w kalendarzyku, że jeśli okres dostanę 26 to nie i okresu dostałam między 26 a 27 października. Dziękuję i liczę na szybką odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Zdarzają się przypadki zapłodnienia po stosunku odbytym w trakcie miesiączki. Związane jest to ze stosunkowo długą żywotnością plemników w drogach rodnych. Jeżeli dodatkowo kobieta ma krótkie cykle, to prawdopodobieństwo rośnie.
Proszę pamiętać, że kalendarzyki nie dają 100% gwarancji, nie biorą pod uwagę nieregularnych cykli, wystąpienia czynników potencjalnie wydłużających cykl (stres, infekcja, leki).
W Pani przypadku ciąża jest jednak mało prawdopodobna.
Pozdrawiam