Czy w czasie okresu można zajść z ciążę?

Współżyłam ze swoim chłopakiem w trzecim dniu okresu, bez zabezpieczenia i chłopak był w środku.
Chciałabym wiedzieć, czy możliwe jest, że zaszłam z ciążę?
Dodam jeszcze, że mam nieregularne cykle.
Proszę o szybką odpowiedź.

Witam!

Zdarza się to sporadycznie, ale przy krótkich cyklach można zajść w ciążę podczas okresu. Owulacja występuje zazwyczaj na 14 dni przed kolejną miesiączką. Plemniki w okresie okołoowulacyjnym mogą przeżyć w drogach rodnych kobiety nawet 5-7 dni. Dlatego przy krótkich cyklach miesiączkowych współżycie w trakcie menstruacji może doprowadzić do ciąży.
Ponieważ współżyła Pani w trzecim dniu cyklu, ciąża jest bardzo mało prawdopodobna, ale nie można w 100% wykluczyć takiej możliwości.