Seks w czasie okresu a ryzyko zajścia w ciążę

biore tabletki hormonalne 3-4 dni kochałam się z chłopakiem bez prezerwatywy w czasie okresu w 3 dzniu okresu nagle przestałam krwawić ale piłam alkochol czy mogłam zajść w ciąże ??
KOBIETA ponad rok temu

Witam! Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę podczas okresu jest niewielkie. Teoretycznie, w bardzo krótkich cyklach ostatnie dni menstruacji mogą być płodne, jeśli plemnikom uda się dotrwać w drogach rodnych do owulacji. Zatrzymanie krwawienia nie jest oznaką zajścia w ciążę, mogło wynikać raczej ze spożycia dużej ilości alkoholu lub pojawienia się wahań poziomu hormonów.