Czy możliwe jest zajście w ciążę w trakcie okresu?

Chciałam zapytać czy mogę zajść w ciążę podczas okresu? Mia.łam 4 dzień miesiączki i kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia i do wytrysku doszło w środku. Moje cykle trwają zazwyczaj od 29 do 31 dni, a miesiączka trwa do 6 dni. Czy jest duże ryzyko, że będę w ciąży? Bardzo proszę o odpowiedź .

Redakcja abcZdrowie

Do zapłodnienia może dojść jedynie 2-3 dni przed i maksymalnie 2 dni po owulacji. Związane jest to z czasem przeżycia w drogach rodnych plemników (do 72h) i komórki jajowej (do 24h). Owulacja występuje zwykle w 14. dniu cyklu. Prawdopodobieństwo ciąży w Pani przypadku jest niewielkie.