Czy jest możliwe, że po stosunku plemniki mogą przeczekać kilka dni do owulacji i może dojść do zapłodnienia?

Czy jest możliwe że po stosunku plemniki mogą przeczekać kilka dni do owulacji i może dojść do zapłodnienia?Otóż moje cykle sa nie reguralne 27-31 dni,ostatni cykl 27 dniowy.Miesiączke mam 7 dni w 6 dzień cyklu uprawiałam sex przed koncem miesiączki jezeli owulacja przypadała by na 12-16 dzień cyklu jest mozliwość taka ze doszło do zapłodnienia?

Elżbieta Rhone

Witam,
plemniki wg różnych źródeł mogą przeżyć w drogach rodnych kobiety do 24-72h. Niektórzy podają, że jest to nawet tydzień. Jeśli owulacja była 2-3 dni po stosunku to możliwe, że do zapłodnienia doszło.