Czy mogłam zajść w ciążę w 1 dniu okresu?

Witam. Proszę o pomoc. Miałam seks z partnerem w 1 dniu okresu.. i w 3 dniu okresu.. bez zabezpieczenia i czy jeśli sperma dostała się do środka jest szansa na zajście w ciążę...?? Dodam, że okres mam mniej więcej co 28_29 dni. Czasami zdarzy się co 27 lub 30dni. A sam okres trwa u mnie 3/4 dni a później przez 3 dni takie resztki tylko są krwi. Bardzo się przestarszylam i w 5 dniu rano wzięłam tabletkę ellaone.. Partner zapewniał mnie ze podczas okresu nie można zajść w ciążę ale jednak boję się i myślę o tym.
KOBIETA, 31 LAT 2 tygodnie temu

Poród w wodzie

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

każdy stosunek odbyty bez zabezpieczenia niesie ryzyko zajścia w ciążę, nawet jeśli miał on miejsce podczas miesiączki, czyli teoretycznie w trakcie dni niepłodnych.

Jest to m.in. związane z możliwością wystąpienia zaburzeń w cyklu i jego ewentualnego skrócenia. Zażycie tabletki EllaOne w piątym dniu, ale jeszcze przed owulacją powinno skutecznie zapobiec zapłodnieniu.

W przypadku, gdyby następne krwawienie się nie pojawiało, warto wykonać test ciążowy.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce: https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy https://portal.abczdrowie.pl/inne-objawy-ciazy https://portal.abczdrowie.pl/objawy-ciazy-w-pierwszych-dniach-kiedy-i-jakie https://portal.abczdrowie.pl/jak-wyglada-antykoncepcja-po-stosunku https://portal.abczdrowie.pl/mity-na-temat-zachodzenia-w-ciaze-wierza-w-nie-nastolatki

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty