Spóźnia mi się okres - czy mogłam zajść w ciążę?

Do tej pory miałam bardzo regularne cykle, które trwały 26 dni. Dzisiaj jestem pełna obaw. 11 stycznia dostałam jak zwykle okres, na 26 dzień cyklu. W dniach 17-18 stycznia współżyłam bez zabezpieczenia sądząc, że mam dni niepłodne. Następnie dostałam kolejny okres 27 stycznia. Bardzo się zdziwiłam, bo nastąpiło to szybciej niż zawsze, czyli 8 dni za wcześnie. W tym momencie okres mi się spóżnia już 2 dni. Powinnam dostać 22 lutego. Dzisiaj jest 24 luty. Czy istnieje porawdopodobieństwo ciąży? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Czego należy unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas. Właśnie wtedy kobieta powinna szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Szanowna Użytkowniczko!

Każda aktywna seksualnie para w wieku prokreacyjnym powinna liczyć się z możliwością ciąży. Przy współżyciu bez zabezpieczenia ryzyko zajścia w ciążę w najbardziej płodnym dniu cyklu (dniu owulacji) stanowi ok. 25-30%. Prawdopodobieństwo ciąży mimo stosowania antykoncepcji lub w czasie dni niepłodnych wyznacza indeks Pearla.

Proponuję poczekać do terminu miesiączki i przeprowadzić test ciążowy z krwi lub moczu. Nawet jeśli doszło do zapłodnienia, zarodek może się nie zagnieździć, a nawet jeśli się zagnieździ, to w terminie miesiączki może dojść do poronienia.

http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy

Zachęcamy do zadawania kolejnych innych pytań.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty