Okres się spóźnia czy to ciąża?

Witam.
05.02.2011 dostałam miesiączkę. Powinnam już ją mięć, ale się spóźnia. Dzień po dostaniu okresu kochałam się bez zabezpieczenia. Bardzo boję się że mogę być w ciąży.
Czy jest to możliwe? Cykle mam regularne, czyli co 28 dni, a okres trwa 5-6 dni. Proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Użytkowniczko!
Każda aktywna seksualnie para w wieku prokreacyjnym powinna liczyć się z możliwością ciąży. Przy współżyciu bez zabezpieczenia prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w najbardziej płodnym dniu cyklu (dniu owulacji) stanowi ok. 25-30%. Szansa ciąży pomimo stosowania antykoncepcji wyznacza indeks Pearla.

Proponuję poczekać do terminu miesiączki i przeprowadzić test ciążowy z krwi lub moczu. Nawet jeśli doszło do zapłodnienia, zarodek może się nie zagnieździć, a nawet jeśli się zagnieździ, to w terminie miesiączki może dojść do poronienia.

http://abcantykoncepcja.pl/test-ciazowy-0

Zachęcamy do zadawania kolejnych innych pytań.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl