Czy w tym wypadku prawdopodobieństwo ciąży jest duże?

Witam, cztery tygodnie temu uprawiałam seks z partenerem, podczas stusunku usłyszałam lekki "trzask" myśleliśmy że gumka pękła, natomiast sprawdzaliśmy i nie widzieliśmy żadnej dziury. Partner nie skończył we mnie, i był długo przed wytryskiem, aczkolwiek wczoraj miałam zaparcia i wyczytałam że jest to jeden z objawów ciąży, zrobiłam popołudniu test i wyszedł negatywny mimo wszystko nadal mam obawy czy jestem w ciąży. Stąd moje pytanie, czy w tym wypadku prawdopodobieństwo ciąży jest duże ? czy tylko sobie wkręcam?

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli prezerwatywa nie była uszkodzona i nie doszło do wytrysku w pochwie to ryzyko zapłodnienia w tej sytuacji właściwie nie występuje.

Potwierdza to wykonany przez Panią test ciążowy, choć proszę pamiętać, że najlepiej wykonać go z porannego moczu w dniu spodziewanej menstruacji – wtedy stężenie beta hCG jest na tyle wysokie, by można było bez żadnych wątpliwości potwierdzić lub wykluczyć ciążę.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-wykonac-test-ciazowy-wskazowki-wynik-rodzaje-i-ceny-testow.

Nawiązując do Pani obaw związanych z zaparciami, to nie są one symptomatyczne dla ciąży. Faktycznie wiele ciężarnych uskarża się na tę dolegliwość – zwłaszcza w II i III trymestrze, gdy rosnący płód i powiększająca się stale macica powodują ucisk na jelita. Oczywiście również zmiany hormonalne zachodzące już od pierwszych dni po zapłodnieniu mogą powodować zaburzenia pracy jelit, jednak tak jak już wspominałam – nie jest to symptomatyczne, a ewentualnie możliwe po zajściu w ciążę.

Więcej informacji odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-ciazy-w-pierwszym-tygodniu-rodzaj-intensywnosc.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.