Czy w tej sytuacji jest duże prawdopodobieństwo, że mogę zajść w ciążę?

25 kwietnia miałam zbliżenie z chłopakiem. Od 10 dni płaczę, nie mogę normalnie funkcjonować. Zadawałam już tu pytanie lecz nigdy mi żaden ekspert nie odpowiedział a zależałoby na tym bardzo, ponieważ moja psychika siada od 10 dni. On był ubrany w bokserki i w dresy a ja natomiast naga. Miał te dresy (chyba) mokre od preejkulatu bądź spermy (chociaż doszedł dopiero na końcu jak zrobiłam mu dobrze ręka więc pewnie preejkulat) usiadłam na nie a on zaczął robić mi palcowke (boję się, że mogło coś zostać a on to wsunal dalej bo głęboko mi wkładał) oraz stymuwalismy stosunek i miał te dresy mokre świeżo co a ja naga. Poprawiał sobie też dresy (nie wkładał rąk do środka dresów i bokserek) i mógł mieć mokre palce od tych dresów i robił palcowke. Jak robiłam mu dobrze ręka to poszłam do toalety załatwić się i dotknęłam ta ręka majtek. Jest ryzyko zajścia w ciążę? Jeżeli trzeba, to kiedy mogłabym zrobić betę hcg jak do takiego zbliżenia doszło 25 kwietnia a następny okres mam dostać niby 18/19 maja patrząc na cykl 30/31 dni. Od grudnia miesiączki miałam co 30/31 dni a w marcu dostałam 35 dnia a w kwietniu 27 dnia miesiączkę. Nie wiem czy jest w ogóle konieczne? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zapłodnienie wskutek kontaktu z preejakulatem w wyniku zbliżenia, o jakim Pani wspomina, czyli pettingu, jest mało prawdopodobne, a nawet niemożliwe. Przede wszystkim plemniki, o ile w ogóle w płynie preejakulacyjnym znajdowały się jakiekolwiek zdolne do zapłodnienia, nie są w stanie przeniknąć przez barierę ubrań – spodni, bielizny itd. Ponadto nawet po wytrysku plemniki mają określony czas żywotności, a warunki zewnętrzne – temperatura czy wilgotność powietrza są dla nich niesprzyjające.

Być może zainteresuje Panią ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy.

Oznacza to, że nie ma powodu, by się Pani obawiała, choć oczywiście należy pamiętać, że każde zbliżenie intymne potencjalnie wiąże się z jakimś ryzykiem ciąży. Jeżeli chce Pani uspokoić swoje obawy, może Pani wykonać test ciążowy minimum po upływie 10-14 dni od zbliżenia, bądź zrobić badanie laboratoryjne z krwi na obecność hormonu beta hCG. Już nawet kilka dni po stosunku – stężenie hormonu powinno być na tyle wysokie, by dało się je oznaczyć przy pomocy badania.

O testach ciążowych przeczyta Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-wykonac-test-ciazowy-wskazowki-wynik-rodzaje-i-ceny-testow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.