Czy takie zbliżenie daje postawy do tego, aby być w ciąży?

Witam. Czy jeżeli partner miał bokserki i dresy a dziewczyna była naga i chłopak miał te dresy świeżo mokre od preejkulatu bądź spermy (nie jestem pewna ale uznajmy, że tak) chociaż wątpię że od spermy ponieważ doszedł dopiero na końcu jak zrobiłam mu dobrze moją ręka No i dotykał mnie tymi dresami w naga pochwe (stymulowanie stosunku) i robił palcowke i poprawiał sobie penisa przez dresy te mokre (nie wkładał rąk do dresów i majtek) to jest możliwość zajścia w ciążę? Nie wiem czy miałam dni płodne, ale miałam dużo śluzu, być może miałam. Byłam 2/3 dni okresie ale mam nieregularny

Redakcja abcZdrowie

Witam,

prawdopodobieństwo zajścia w ciążę po opisanej przez Panią sytuacji jest bardzo małe, wręcz bliskie zeru. Nawet jeśli u Pani partnera doszłoby do wytrysku to mało prawdopodobne, żeby sperma przeniknęła przez ubranie.

Natomiast duża ilość śluzu, o którym Pani wspomina, może wynikać z podniecenia seksualnego i wówczas jest traktowana jako fizjologia.

Jeśli w przyszłości chcą uniknąć Państwo niepokoju dotyczącego ryzyka zajścia w ciążę to warto pomyśleć o zabezpieczeniu – prezerwatywie, tabletkach antykoncepcyjnych bądź innych metodach antykoncepcji. W tym celu najlepiej udać się do ginekologa i omówić z nim możliwe metody zapobiegania ciąży.

Podobne pytania pojawiały się już na naszej stronie. Kilka z nich znajdzie Pani poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-plemniki-moga-przeniknac-przez-material-spodni, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moglo-dojsc-do-zaplodnienia-podczas-seksu-w-ubraniach.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.