Czy jest znaczące ryzyko ciąży u 18-letniej kobiety?

czy w sytuacji, gdzie na poczatku piescilam partnera przez spodnie, pozniej przez majtki i na koncu bez, bylam w ubraniach, grube jeansy, pasek, siedzialam obok zachowujac ostroznosc zeby ani on mnie nie dotykal rekami od spermy ani zebym ja nie dotknela spodni ani nic, to czy jest szansa przesniesia tych plemnikow do pochwy i zaplodnienia? po wytrysku w jego spodniach poszlam doklanie umyc rece z mydlem, jakies 5 razy i dopiero poszlam sie zalatwic, to jakie jest ryzyko? mialam 1 dzien dni plodnych, chwile po skonczeniu okresu a owulacje mam za 4dni, tak jak wspomnialam zachowalam z nim szczegolna ostroznosc i nie dotykal mnie w ogole po spodniach tym bardziej po narzadach plciowych, czy jest jakies ryzyko? i jeszcze jedno pytanie czy w przypadku dotkniecia czlonka przez majtki i dresy te plemniki sa w stanie przejsc na rece? prosze o szybka i wyczerpujaca odpowiedz poniewaz sie stresuje, z gory dziekuje
KOBIETA, 18 LAT 2 tygodnie temu

Dzień dobry,

W opisanej przez panią sytuacji absolutnie nie mogłoby dojść do zapłodnienia. Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest zerowe!

Warunki,które stworzyła Pani dla plemników były niezwykle niekorzystne "umycie rąk" ,w takich warunkach żaden nie potrafiłbym przetrwać.

"jeszcze jedno pytanie czy w przypadku dotkniecia czlonka przez majtki i dresy te plemniki sa w stanie przejsc na rece? "

Płyn nasienny składa się w głównej mierze z wody, która ma mniejsze cząsteczki, przenika z łatwością przez materiał(dlatego po ejakulacji często odczuwa się,że spodnie są mokre) w przeciwieństwie do plemników.

Plemniki mają swój rozmiar,który uniemożliwia im przenikanie przez warstwę materiału.

Bez tego płynu nasiennego,który przeszedł na materiał,plemniki nie są w stanie przeżyć.

Aby plemniki przeżyły muszą mieć odpowiednie warunki. Czyli muszą być w tym płynie,plus muszą być przeniesione w płynie na palcach w okolice dróg rodnych.

U Pani do takiej sytuacji nie doszło.

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Odpowiedzi innych specjalistów:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-plemniki-moga-przeniknac-przez-material-spodni

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska