Czy plemniki mogą przesiąknąć przez materiał?

Jeśli chłopak jest w bokserkach i Od podniecenia bokserki są mokre, to czy po tej drugiej stronie też znajdują się plemniki? I czy jeśli on byłby w bokserkach i ja w majtkach to czy może dojść do przedostania się plemników przez oba te materiały, biorąc pod uwagę to ze miałabym dni płodne?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

prawdopodobieństwo ciąży w opisywanej sytuacji jest zerowe – płyn nasienny składa się w głównej mierze z wody, która jako że ma mniejsze cząsteczki, przenika przez materiał w przeciwieństwie do plemników, które, z uwagi na swój rozmiar, nie mogą przeniknąć przez warstwy materiału.

Proszę również pamiętać, że plemniki bez płynu, w którym się znajdują, nie są w stanie swobodnie przemieszczać się – zatem konieczne jest ich przeniesienie w okolice dróg rodnych, np. palcami. Dlatego może być Pani spokojna.

Odsyłam do odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytanie – powinny Panią ostatecznie uspokoić: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-plemniki-moga-przeniknac-przez-material-spodni, a także w tym miejscu: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-plemniki-przenikaja-przez-bielizne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.