Czy mogło dojść do zapłodnienia podczas seksu w ubraniach?

Dzień dobry. Zauważyłam, że ta strona i porady lekarskie są na najwyższym poziomie. Bardzo mnie cieszy, że takie strony istnieją. Również chciałabym zadać pytanie. Z pozoru jest ono głupie i sama nie wierzę w to, co piszę, ale chciałabym mieć 100-procentową pewność. Jestem bardzo młodą osobą i potrzebuję rady. Mianowicie mam 2 pytania i bardzo prosiłabym, abyście odpowiedzieli mi, czy w zaistniałych sytuacjach nie ma żadnych szans na zapłodnienie, czy jest ono znikome, czy też szansę są dość spore. Moje 1 pytanie: Czy może dojść do zapłodnienia, jeśli uprawia się seks w ubraniach? Mam tu na myśli, jak dziewczyna siedzi na chłopaku i robią ruchy jak w seksie i dojdzie do wytrysku, czy jest możliwe zapłodnienie w takiej sytuacji jak opisuję, przy pełnym ubraniu, tzn. że chłopak ma bieliznę i spodnie i dziewczyna też bieliznę i spodnie, i jak sperma przesiąknie przez te wszystkie ubrania w okolice pochwy lub na pochwę, to istnieje ryzyko ciąży? Jestem trochę spanikowana, dlatego proszę z całego serca, abyście mi odpowiedzieli, czy w tym przypadku nie dojdzie na pewno do zapłodnienia? A 2 pytanie brzmi: Czy jest jakaś szansa na zapłodnienie, jak też się uprawia seks w ubraniach, ale tylko chłopak ma bieliznę i spodnie, a dziewczyna jest naga, i dojdzie do wytrysku, i sperma przesiąknie przez to ubranie na okolice pochwy lub na pochwę? Z całego serca proszę o odpowiedzi i z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Droga Użytkowniczko!

W opisywanym przez Ciebie przypadku prawdopodobieństwo ciąży jest znikome, a wręcz niemożliwe. Do zapłodnienia może dojść, gdy nasienie bądź płyn preejakulacyjny zostanie wprowadzony do dróg rodnych kobiety. Przez ubrania zapłodnienie jest praktycznie niemożliwe, sperma nie przesiąknie przez tyle warstw.

Poczekaj spokojnie do kolejnej miesiączki. A jeśli jesteś zestresowana, pamiętaj, że stres może spowodować przesunięcie okresu.

Zachęcamy do zadawania kolejnych innych pytań.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl