Prawdopodobieństwo zapłodnienia przez ubranie

Chłopak miał wytrysk na moją dłoń, którą wytarłam chusteczkami. Po upływie 15 min poszłam do łazienki umyć ręce. Przy zamykaniu drzwi zamachnęłam się i uderzyłam w pupę lub okolice pochwy. W tej chwili byłam ubrana w spodnie, bluzkę, która zwisała, bieliznę i podpaskę. To chyba było 2 dnia po owulacji, ale pewności nie mam, czy w taki sposób da się zajść w ciążę ? Moja mama mówi, że na pewno nie, ale wolę się upewnić i nie wariować. Plemniki przechodzą przez taką warstwę ubrania ? Czy to realne?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Mama ma rację. W opisanym przypadku nie ma ryzyka ciąży.