Czy moje objawy mogą świadczyć o poczęciu?

Miesiączkę powinnam dostać 23.09. Do tej pory nie mam. Po owulacji zaczęły mnie boleć sutki oraz mam spuchnięte i tkliwe podbrzusze które również utrzymuje się po owulacji. Dodam że od jakiś 4 miesięcy miałam podobne objawy przed okresem ale bolały mnie całe piersi, teraz tylko sutki. z partnerem miałam dosłownie chwilowy petting w pierwsze 3 dni po miesiączce, ocieranie się przez jakieś 5/10 sekund i włożenie niecałej główki na jakieś 2/3 sekundy. Czy to możliwe że mogłam zajść w ciążę? 2 dni po terminie spodziewanej miesiączki zrobiłam test pink płytkowy wyszedł negatywny. Mam bardzo gęstą i białą wydzielinę, ale żadnego pieczenia swędzenia nie ma.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

choć można zajść w ciążę na skutek pettingu, to ryzyko to jest bardzo małe, zwłaszcza, że doszło do niego tuż po miesiączce.

Testy ciążowe wykonywane w terminie spodziewanej miesiączki powinny być już wiarygodne, dlatego najprawdopodobniej nie jest Pani w ciąży. Dla pewności może Pani dodatkowo oznaczyć poziom stężenia hormonu beta-HCG, który ostatecznie pozwoli wykluczyć ciążę.

Przyczyną spóźniającej się miesiączki może być stres, infekcja, dalekie podróże lub nadmierny wysiłek fizyczny. Czynniki te wpływają na cykl miesiączkowy i z ich powodu okres może nie pojawić się w terminie.

Najczęstsze przyczyny spóźniającej się miesiączki zostały opisane w artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/spozniajacy-sie-okres-cykl-ciaza-stres-zmiana-klimatu-klimakterium-aktywnosc-fizyczna-odchudzanie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.