Czy brak okresu od 4 dni to objaw ciąży?

Witam. Jeśli dziewczyna nie ma okresu 4 dni to jest w ciąży ?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

opóźnienie miesiączki może mieć wiele przyczyn. W pytaniu pisze Pan o spóźnieniu 4-dniowym, które raczej należy do tych krótszych. Może być to spowodowane dużą ilością stresu u Pana partnerki, przebytej infekcji, zaburzeniami hormonalnymi czy faktycznie ciążą. W tej sytuacji najlepszym i najszybszym rozwiązaniem będzie na początek wykonanie testu ciążowego z apteki. Dzięki temu będziecie Państwo wiedzieć, czy możecie być w ciąży czy też nie. Dalsze postępowanie będzie zależało od tego, co w teście wyjdzie. Jeśli będzie pozytywny, to najlepiej wykonać badanie poziomu b-HCG w laboratorium. Kolejnym krokiem będzie w tej sytuacji wizyta u ginekologa w celu potwierdzenia ciąży badaniem USG. Jeśli natomiast wyniki badań w kierunku ciąży będą negatywne, to także trzeba rozważyć wizytę u lekarza, aby poszukać możliwej przyczyny tego opóźnienia miesiączki. W tym wypadku też trzeba będzie zrobić panel badań hormonalnych, USG, cytologię, czy określenie stopnia czystości pochwy. Z tego też względu zachęcamy do wykonania pierwszego kroku, który pokieruje Państwa dalej.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/spozniajacy-sie-okres-cykl-ciaza-stres-zmiana-klimatu-klimakterium-aktywnosc-fizyczna-odchudzanie

https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu

https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.