Czy jest faktycznie ryzyko ciąży w tej sytuacji?

Witam. Bardzo proszę o pomoc. Nie biorę żadnych tabletek antykoncepcyjnych. Mieisaczke mam co 27/28/29/30 dni. Raz się zdarzyło że miesiączka przesunęła mi się o tydzień. Zazwyczaj trwa 3/5 dni później to są tylko brunatne plamienia. Seks z partnerem odbył się w 1 dniu miesiaczki i w 3 dniu mkesjaczki. Bez zabezpieczenia. Ale w 5 dniu od 1 stosunku wzięłam tabletke ellaone. Czyli dokładnie po 105h. I czy jeśli plemniki dostałyby się do srodka jest szansa na zajście w ciążę???? Gdzie seks był podczas okresu a tabletka ellaone była wzieta praktycznie w 5 dniu cyklu gdzie już krwi nie było wcale.
KOBIETA, 31 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

tabletka EllaOne jest awaryjnym środkiem antykoncepcyjnym, który może być stosowany do 120 godzin (5 dni) po niezabezpieczonym stosunku płciowym w celu zmniejszenia ryzyka zajścia w ciążę. Skuteczność tego środka jest najwyższa, jeśli zostanie ona przyjęta jak najszybciej po niezabezpieczonym stosunku płciowym.

W przypadku stosunku podczas miesiączki, ryzyko zajścia w ciążę jest zazwyczaj niskie, ponieważ jest to czas, kiedy jajeczko jest już wydalane z organizmu, a macica się oczyszcza. Jednakże każde ciało jest inne, a cykle menstruacyjne mogą się różnić, więc nie można tego wykluczyć

W Pani przypadku ciężko określić realne szanse na ciążę, jednak jeśli tabletka została przyjęta w odpowiednim czasie, to raczej są one bardzo niskie. Dla pewności zawsze może Pani wykonać test ciążowy, co najmniej 10 dni po stosunku.

Więcej informacji o podanym problemie znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/ellaone-co-naprawde-wiemy-o-tabletce-dzien-po

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.