Czy to krwawienie mogło być okresem?

3 dni przed okresem zażyłam tabletkę ellaone, następnego dnia pojawiło się krwawienie przez 5 dni czy możliwe że to był okres?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

tak, jest to możliwe. Zastosowanie antykoncepcji awaryjnej może doprowadzić do tymczasowych nieregularności w krwawieniu miesiączkowym. Po przyjęciu tabletki okres może więc pojawić się kilka dni wcześniej lub później niż przewidujemy. Takie informacje znajdziemy w ulotce środka antykoncepcyjnego ellaOne.

Tabletkę ellaOne można przyjąć w dowolnym dniu cyklu miesiączkowego co może wpłynąć na cykl miesiączkowy. Miesiączka, która pojawi się po zażyciu pigułki może być bolesna. Jest to jedno z działań niepożądanych po zażyciu produktu. Inne skutki uboczne to bóle brzucha, głowy oraz nudności.

Aby mieć pewność, że nie zaszła Pani w ciążę można również wykonać test ciążowy z krwi, polegający na oznaczeniu stężenia beta-hCG. Można to zrobić już po 10 dniach od stosunku seksualnego.

Szczegółowe informacje na temat środka ellaOne znaleźć można w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/ellaone-co-naprawde-wiemy-o-tabletce-dzien-po.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.