Jaka jest szansa na ciążę w takiej sytuacji?

Miałam drugi dzień owulacji (16 dzień cyklu, przewidywany okres za 14 dni) podczas stosunku zsunęła się gumka, doszło do wytrysku w środku. Tabletkę EllaOne wzięłam godzinę po. Jaka jest szansa ciąży? Proszę o szybką odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jak wskazują badania, skuteczność pigułki antykoncepcji awaryjnej, zażytej do 24 godzin po stosunku, to minimum 97,9%.

W naszym artykule znajdzie Pani więcej informacji: https://portal.abczdrowie.pl/escapelle-czy-ellaone-czym-sie-roznia.

Stąd też, jeśli po zażyciu pigułki nie pojawiły się wymioty, które mogłyby obniżyć czy zniweczyć działanie pigułki, to nie ma Pani powodu do obaw. Proszę jednak pamiętać, że hormon zawarty w pigułce EllaOne może powodować rozregulowanie cyklu menstruacyjnego, a do najczęstszych działań niepożądanych związanych z zastosowaniem tabletki antykoncepcji postkoitalnej należą mdłości, zaburzenia miesiączkowania, bóle podbrzusza czy nadmierna tkliwość piersi.

Jeśli jest Pani zainteresowana, odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/skutki-uboczne-antykoncepcji-po-stosunku.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.