Czy moje objawy świadczą o wczesnej ciąży?

Witam. Bardzo prosiłabym o odpowiedź bo jestem spanikowana. Miałam wieczorem 18 maja seks bez zabezpieczenia w 1 dniu miesiaczki i w 3 dniu miesiaczki. Możliwe,że plemniki mogły być w środku. W 5 dniu rano wzięłam na wszelki wypadek tabletke ellaone. Gdzie bardzo się źle czułam po niej 2 dni bo byłam bardzo spiaca i depresyjna. 13 czerwca planowo miałam dostać okres ale 11 czerwca dostalam tylko takie plamienia zabarwione krwią.. bardzo skape krwawienie. Ale 10 czerwca dostalam mocnego bólu głowy gdzie zawsze tak przed miesiaczka mam..bole migrenowe. Bardzo niepokoi mnie to, że nie dostalam na czas miesiaczki tylko 3 dni przed miesiaczka takie plamienie, skape krwawienie.. I przy tym mocno mnie piecze w środku. Bardzo prosiłabym o odpowiedź. Co to ma znaczyć;(
KOBIETA, 31 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

niestety miesiączka nie wyklucza możliwości zajścia w ciążę. Faktycznie ryzyko jest sporo mniejsze, ale nie ma nigdy 100% pewności. Z Pani relacji wynika, że doszło do niezabezpieczonych stosunków dwukrotnie. Potem przyjęła Pani tabletkę Ellaone w 5 dniu po współżyciu (ostatnim, w którym lek może w ogóle zadziałać). Po zastosowaniu preparatu Pani samopoczucie nie było dobre, co akurat jest częste. Tego typu środki mogą powodować opisywane przez Panią objawy. Dodatkowo mogą też występować plamienia, obfite krwawienia czy kompletny ich brak. Ponadto często kobiety obserwują bolesność piersi, rozdrażnienie i zmęczenie. Ellaone nie jest obojętna dla organizmu kobiecego, dlatego zawsze należy się spodziewać jakichś skutków ubocznych działania tego leku. W pytaniu pisze Pani, że nie dostała normalnej miesiączki do tej pory, a pojawiło się plamienie kilka dni przed jej spodziewanym terminem. Prawdopodobnie jest to właśnie związane z działaniem Ellaone. Niemniej jednak można też wykonać test ciążowy, aby sprawdzić, czy jednak nie jest Pani w ciąży. Jeśli test będzie ujemny, to zapewne doszło do zaburzenia cyklu, wskutek stosowania tabletki po. W przypadku testu dodatniego trzeba niezwłocznie udać się do ginekologa oraz wykonać badanie b-HCG w laboratorium. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce: https://portal.abczdrowie.pl/tabletka-72-h-po

https://portal.abczdrowie.pl/pigulka-dzien-po-cena-kiedy-stosowac-ellaone-escapelle

https://portal.abczdrowie.pl/nieregularny-okres-przyczyny-zaburzenia-cyklu-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-miesiaczkowania

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.