Czy możliwe, że Ellaone nie zadziałała?

W niedziele rano 24.09.2023 współżyłam z chłopakiem data ostatniej miesiączki 18.09 okres trwał 6 dni, okres dostaje po 26 albo 27 dniach naszą jedyną formą antykoncepcji są prezerwatywy męskie i niestety podczas stosunku prezerwatywa zostałam u mnie w pochwie w momencie gdy chłopak wyciągał żeby dojść na zewnątrz wiec wytrysk nie nastąpił w pochwie a na zewnątrz 6 h po zderzeniu zażyłam tabletkę ellaone i nie wiem czy mogę być spokojna czy wszystko działa tak jak należy ale dziś rano 25.09 mam dużą ilość białego, gęstego i ciągnącego się śluzu przez co boje się że tabletka nie zadziałała i mogę być w ciąży ?
KOBIETA, 19 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

tabletka ellaOne cechuje się wysoką skutecznością, zwłaszcza, jeśli jest przyjęta w krótkim czasie od ryzykownego zdarzenia.

Biały i gęsty śluz, o którym Pani wspomina, jest najprawdopodobniej wynikiem działania tabletki awaryjnej. Jej zadaniem jest utrudnienie plemnikom dotarcia do komórki jajowej, stąd zapewne zagęszczenie śluzu. Proszę więc nie martwić się na zapas. Wszystko powinno być w porządku i tabletka ellaOne powinna spełnić swoją funkcję.

Inne pytania z tej tematyki można znaleźć pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-ten-bialy-sluz-moze-znaczyc-ciaze,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/sluz-po-czterech-dniach-od-przyjecia-ellaone-a-mozliwosc-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-jajnikow-i-biala-wydzielina-26-dni-po-stosunku.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.