Czy mogło dojść do poczęcia w takiej sytuacji?

Witam. Przy zakładaniu prezerwatywy dotklanalem przypadkiem penisa i dalej zakładałem prezerwatywe i mogło się przedostać minimalna ilość preejalukatu na zewnątrz prezerwatywy ale podczas dalszego zakładania powinien zostać wytarty i został nałożony dodatkowo żel na prezerwatywe. Do stosunku nie doszło ponieważ penis zostaw wprowadzony tylko na około 2 cm. Jest możliwość zajścia w ciążę? Był to 9 dzień cyklu. Dziewczyna około dnia 20 dostała biegunki a później pojechała w gory. Po powrocie z gór powinna dostać okresu 25 dnia ale nie dostała dziś jest 28 dzień. Lekko zachorowała ponieważ ma katar i mokry kaszel i na początku bolała ją głowa(czoło) i oczy. Czy ta biegunka i wyjazd może opóźnić okres? Nie ma żadnych objawów typu ból brzucha czy tkliwość piersi lub słabe samopoczucie. Jedynymi objawami niepokojącymi przypominające ciaze (tak niektóre strony podają)to byly przed wyjazdem biegunka a po powrocie katar z mokrym kaszlem.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli nie doszło do stosunku płciowego, to ryzyko zajścia w ciążę na skutek opisanych przez Pana czynności jest bardzo małe. W preejakulacie mogą znajdować się plemniki, lecz w znacznie mniejszej ilości niż w przypadku nasienia.

Jeśli zaś chodzi o spóźniony okres u dziewczyny, to prawdopodobną przyczyną może być wyjazd w góry związany ze zmianą klimatu oraz infekcja. Dla pewności dziewczyna powinna wykonać test ciążowy, który da Państwu pewną i szybką odpowiedź. Na tym etapie będzie on już wiarygodny.

Odpowiedzi na podobne pytania innych użytkowników znaleźć można pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/preejakulat-na-prezerwatywie-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/preejakulat-a-prezerwatywa,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/preejakulat-na-prezerwatywie-a-ryzyko-ciazy-u-mlodej-kobiety.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.