Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży w przypadku stosunku przerywanego w prezerwatywie?

Dzień dobry, mam pewne zakłopotanie. Otóż mieliśmy przerwę z partnerką, dokładnie 2 tygodnie. Nie spotykaliśmy się itp, ponieważ pojechaliśmy osobno na wakacje. Oboje jesteśmy za sobą bardzo stęsknieni no i oczywiście po tak długim czasie - pożądamy się. Sęk w tym, iż moja partnerka ma aktualnie dni płodne, miesiączka skończyła się jej 4 lipca. Jeśli 16 lipca, czyli dzień przed owulacją będziemy uprawiać seks w zabezpieczeniu (mowa tu o prezerwatywie), do tego stosunek przerywany (tak samo w prezerwatywie), to jaka jest szansa, że partnerka może zajść w ciążę? Liczę na szybką odpowiedź, pozdrawiam.

Witaminy w ciąży

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę policzyć dokładnie dni płodne w cyklu partnerki. Nie podał Pan jak długie są te cykle, ale skoro okres skończył się 4 lipca, to owulacja powinna być około 7-10 dni później, nie 17 lipca.
Dni płodne oblicza się tak: od najkrótszego cyklu (np. 28 dni) odejmuje się 18. Od najdłuższego cyklu (np. 32 dni) odejmuje się 11. Czyli dni płodne wypadają wtedy między 10, a 21 dniem cyklu. Pierwszy dzień miesiączki to pierwszy dzień cyklu. Owulacja najczęściej występuje około 14 dnia cyklu.
Zarówno prezerwatywa, jak i stosunek przerywany nie dają 100% ochrony.