Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 2 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Spóźniający się okres - czy to ciąża?

Mam 25 lat, 2 lata brałam tabletki. Po odstawieniu ich pierwszy okres był po około 28 dniach, drugi 37 a teraz jest już 40 a okresu nie ma. Uprawiałam sex tydzień temu, po 2 dniach był negatywny po 7 negatywny, ale zarysowała się 2 linia nie kolorowa tylko jakby odbita ołówkiem! Co mam zrobić, czy to już ciąża, kiedy powtórzyć test?

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Jak wykonać test ciążowy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie!
W przypadku odstawienia tabletek po długim czasie ich stosowania często dochodzi do zaburzeń miesiączkowania, w tym wydłużenia cyklu. Jeżeli współżyła Pani bez zabezpieczenia to istnieje prawdopodobieństwo, że jest Pani w ciąży. Wynik domowego testu ciążowego uznawany jest za wiarygodny, jeśli został wykonany w dniu spodziewanej miesiączki, albo co najmniej 14 dni od ostatniego ryzykownego stosunku. Jeżeli ma Pani wątpliwości, kiedy mogło dojść do zapłodnienia sugerowałabym poczekać jeszcze kilka dni z powtórzeniem testu lub wykonać test z krwi, dający pewny wynik już w 8 dniu od zapłodnienia.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy