Prawdopodobieństwo ciąży a brak okresu

Po braniu tabletek miałam pół roczny brak okresu, dostałam tabletki na wywołanie i miałam przez trzy miesiące a potem znowu przez trzy miesiące nie miałam. Ostatnio dostałam okres i kochałam się w dni płodne… i tu jest te pytanie, bo w sumie nie wiem czy ja mam w ogóle takie dni, jeżeli ja mam okres raz na bardzo długo czas to czy u mnie w ogóle owulacja występuje, w sumie ten sex to nie był taki do końca bo owszem penis był w środku ale mój chłopak nie skończył we mnie...wiem, ze to tez może prowadzić do ciąży...ale jeżeli miałam takie problemy i w ogóle to czy mogłam zajść w ciążę ? :(

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

W przypadku nieregularnych cykli trudno określić kiedy występują dni płodne w danym cyklu. Nieregularne cykle nie są równoznaczne z brakiem owulacji.
Jeżeli nie doszło do wytrysku możliwe jest zajście w ciążę poprzez kontakt z preejakulatem.
Dlatego należy wykonać test ciążowy po upływie około 2 tygodni od stosunku. W przypadku wyniku ujemnego należy test ciążowy powtórzyć po tygodniu.
Pozdrawiam