Czy to ciąża? Stosunek bez zabezpieczenia

Okres spóźnia mi się już 4 dni. A 2 tyg. wcześniej kochałam się ze swoim chłopakiem bez zabezpieczenia. Zrobiłam dziś test ciążowy wyszedł negatywny, ale piersi mnie bolą w sumie tak jak przed okresem albo mam śluz jak wodę. Czym może to być spowodowane? Aa i czy to może być ze źle został zły bo test był przyniesiony do domu z dworu i nie otrzymał temperatury pokojowej? Czy mam się obawiać ciąży jak partner nie doszedł we mnie? Kiedy mogę powtórzyć test ciążowy by był wiarygodny.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Niestety na podstawie krótkiego opisu nie jestem w stanie potwierdzić czy wykluczyć ciąży. Jeżeli obawia się Pani ewentualnego zapłodnienia konieczne jest wykonanie testu ciążowego lub wizyta u ginekologa. Wspomina Pani, że wykonała już raz domowy test ciążowy. Jeżeli wykonywany był w dniu spodziewanej miesiączki lub co najmniej 14 dni od ostatniego stosunku, to wynik można uznać za wiarygodny.

Trudno jest mi ocenić wpływ temperatury na test. Jeżeli na dworze panowała temperatura ujemna to istnieje ryzyko zafałszowania wyniku. Dodatkowo, z opisu wynika, że test wykonywany był na granicy czasowej, a fakt, że wykonała go Pani po przyniesieniu go z apteki sugeruje, że nie był wykonywany z porannej porcji moczu, co może fałszować wynik w pierwszych dniach ciąży. Z tego też powodu sugerowałabym powtórne wykonanie testu.
Pozdrawiam.